Всім відомо, що заняття спортом дуже корисні для нашого організму. Але іноді фізична активність може навпаки обернутися проблемами зі здоров’ям. Йдеться про спортивних травмах, від яких, на жаль, не застрахований ніхто 1488531923 qutetonl

НЕБЕЗПЕКА ВСЮДИ

Абсолютно всі види спорту є травмонебезпечними. Правда, ступінь травматичності зовсім не однакова. Наприклад, бокс, тхеквондо або мотоспорт ніяк непорівнянний за небезпекою з тенісом, волейболом чи гандболом. Тим часом, отримати серйозні травми можна навіть катаючись на лижах, займаючись нешкідливим на перший погляд плаванням або граючи з друзями в футбол у дворі. Чому так може статися? Тому що більшість людей абсолютно не знають елементарних правил безпеки при заняттях спортом, надмірно навантажують себе на тренуваннях, при цьому навіть не замислюючись, що це може травмувати.

ТАКІ РІЗНІ ТРАВМИ

Серед найпоширеніших спортивних травм – розтягнення, вивихи, удари і переломи. За статистикою, більше 50% всіх пошкоджень припадають на нижні кінцівки. Наприклад, при дуже активній грі в футбол, хокей, бейсбол або крикет часто зустрічаються розтягнення пахових м’язів. Якщо невдало з’їхати на лижах на великій швидкості, можна отримати розтягнення підколінного сухожилля. Серед ушкоджень коліна лідерами залишаються такі травми, як розриви передньої хрестоподібної зв’язки і розриви менісків. Отримати такі можна під час гри в волейбол, баскетбол і навіть просто на пробіжці. Не виключені при заняттях спортом і травми плеча. Наприклад, при грі в гольф або настільний теніс через постійні замахів руки може статися розрив зв’язок і виникнути стан під назвою «тенісний лікоть».

ПОТРІБЕН ЛІКАР

Найголовніше правило при спортивних травмах – вилікувати їх, інакше в майбутньому можуть бути дуже неприємні наслідки. Якщо пошкодження несерйозне, можна прикласти холодний компрес, прийняти болезаспокійливий, залишити тренування, – і з часом все пройде само по собі. Але далеко не всі спортивні травми можуть самозажівляться! Сильні вивихи та розтягнення, розриви м’язів, зв’язок і сухожиль, – потрібно лікувати тільки за допомогою хірургічного втручання. Наприклад, розриви менісків усуваються за допомогою малоінвазивної операції під назвою артроскопія. А при пошкодженнях передньої хрестоподібної зв’язки відмінні результати дає пластику ПКС. Пам’ятайте: будь-які спортивні травми можна повністю вилікувати. Але успіх лікування безпосередньо залежить від своєчасного звернення до лікаря і негайного оперативного втручання! Проконсультуватися або записатися на прийом до ортопедів-травматологів Клініки спортивної травматології і ортопедії можна за телефонами. З радістю відповімо на всі Ваші запитання! +38 (044) 209 0902, +38 (067) 360 1155.