Засніжені схили приваблюють щорічно спортсменів і любителів активного відпочинку. Але гірські лижі вважається травмонебезпечним видом спорту. Навіть досвідчені їздці не застраховані від отримання пошкодження. Велика частка травм припадає на коліна. Їх лікування – досить довгий процес, і важливо вчасно розпізнати симптоми, звернутися до лікаря, щоб не погіршити становище. У цій статті ми розглянемо основні види травм і як їм запобігти. Будьте пильними і дотримуйтесь порад, щоб активні відпочинок приносив вам лише задоволення.
Види лижних травм коліна
Колінний суглоб – один з найбільш тендітних в нашому організмі. Навіть на маленький забій не варто закривати очі, особливо, якщо ви плануєте провести тиждень на гірськолижному курорті.
Травми коліна при катаннях на лижах і сноуборді:
- Розтягування передньої хрестоподібної зв’язки.
- Пошкодження меніска.
- Розтягування і вивихи.
- Переломи.
- Сильні удари.
Одна з найпоширеніших – пошкодження ПКС. При падінні лижник може почути характерний хлопок або клацання. Це може свідчити про зміщення одного з головних стабілізаторів суглоба, який утримує гомілку від зсуву всередину. Діагностувати таку травму можна після того, як спаде припухлість.
Пошкодження меніска так само небезпечно, як і перелом, і часто вимагає хірургічного втручання. Один з основних симптомів травми – людині складно стати на ногу. Також спостерігаються випадки неповного згинання ноги в коліні.
Діагностувати отримання ушкодження людина може по очевидними ознаками:
- деформований коліно;
- неможливість стати на пошкоджену ногу;
- пухлина, яка не сходить кілька днів;
- важко випрямити ногу повністю;
- сильний біль при натисканні на пошкоджену ділянку.
Якщо у вас є хоча б один з цих симптомів, які не затягуєте і звертайтеся до лікаря. І ні в якому разі не ставайте на лижі, поки не пройдете обстеження і не вилікуєте суглоб.
Як уникнути травми коліна на лижному схилі
Попереджений значить озброєний. Ми дамо вам кілька порад, які допоможуть уникнути отримання травми.
- Вдосконалюйте техніку і не йдіть на складні траси, якщо тільки починаєте кататися.
- Правильно регулюйте кріплення. Неправильна установка, яка не відповідає вашому вазі і рівню підготовки, збільшує ймовірність отримання удару.
- Робіть перерви. Лікарі кажуть, що ризик отримання травми найбільш високий на третій день катання, що пояснюється м’язової втомою.
- Чи не катайтеся ввечері. Якщо ви не впевнені в рівні підготовки, краще виходьте на схил не в найпопулярніше час. У другій половині дня лижників більше, траси переповнені, і там можуть з’являтися розкатані крижані ділянки.
- Контролюйте свою вагу.
- Не носіть ортези, якщо у вас не було травм. Зайва захист буде сковувати ваші рухи. Тому не використовуйте каркасні бандажі без необхідності.
І головне – відразу звертайтеся до лікаря, якщо відчуваєте біль, який не проходить. Не займайтеся самолікуванням. Забій суглоба – це не звичайний синець, який пройде після втирання мазі. Звертайтеся до кваліфікованого травматолога, щоб ваш відпочинок не мав непоправних наслідків. Бережіть себе!