Деформуючий остеоартроз – це патологічний захворювання, що носить дистрофічний характер. Деформуючий остеоартроз колінного суглоба вражає суглоби хребетного стовпа і кінцівок. При цьому зазвичай відбувається поступове руйнування суглобових хрящів і розростання кісткової тканини.
&nNbsp;
Підозри на остеоартроз виникають при опитуванні і скаргах пацієнта, якщо він знаходиться у віковій категорії від сорока до шістдесяти років. Саме ця вікова категорія схильна до цього захворювання.
Найбільш частими областями ураження є суглоби пальцеві, тазостегнові, хребетні і колінні. Хоча, даному виду артрозу піддатися можуть абсолютно будь-які суглоби організму. Головним симптомом даного захворювання є біль в ураженому суглобі і зниження його функціональності.
Болі в уражених суглобах при деформуючому остеоартрозі дуже характерні. Виникають больові відчуття тільки після значних фізичних навантажень, і ніколи в ранкові години. Ці больові відчуття відносять до розряду механічних болів. Так само, болі при даному захворюванні відносяться до типу стартових болів, оскільки різко виникають на початку руху суглоба, а з плином часу і продовженням руху, суглоб розробляється, і болю йдуть.
Симптоматикою остеоартрозу при ураженні колінних суглобів є хрускіт під час початку руху.
Діагностування остеоартрозу деформуючого відбувається при наявності даних лабораторних аналізів та інструментальних досліджень організму хворого.
Призначається, в першу чергу, лабораторне дослідження крові і сечі (загальний і біохімічний аналіз). Потім проводиться рентгенографія суглобів, на болі в яких скаржиться пацієнт. В результаті рентгенографії лікар може визначити стадію розвитку остеоартрозу.
Всього налічують чотири стадії розвитку даного захворювання. Перша стадія – початок хвороби, при якому суглоби знаходяться в нормальному стані, але видно розростання кісткових тканин. Друга стадія – кісткові розростання стають більш яскраво вираженими, і можна спостерігати значне звуження суглобової щілини. Третя стадія – ущільнюється кісткове речовина і починається деформація суглоба. І четверта стадія – на рентгенівських знімках видно абсолютно все суглобові зміни.
Профілактичних методів деформуючого остеоартрозу, як таких, не існує.
Лікування деформуючого остеоартрозу полягає в неухильному дотриманні всіх призначень і рекомендацій лікаря. Перш за все, щоб знизити фізичне навантаження на суглоби і зупинити прогресування хвороби хворому буде рекомендовано зниження ваги за допомогою дотримання певної дієти.
Потім призначаються препарати знеболюючого дії і зупиняють запальний процес в організмі. Після зняття больового синдрому лікар призначає ліки, які здатні відновити обмінний процес в сполучних суглобових тканинах. До таких препаратів належать хрящові витяжки та витяжки кісткового мозку великої рогатої худоби, або ж синтетичні ліки.
В курс лікування остеоартрозу деформуючого входять заняття лікувальною фізкультурою і процедури фізіотерапії (УВЧ, ультразвук, озокерит, електрофорез). Після лікування період реабілітації хворий проходить в санаторно-курортному стаціонарі.