Пошкодження меніска – це одна з найпоширеніших травм колінного суглоба.

 

Меніски – це своєрідні хрящові «прокладки» в колінних суглобах, які виконують функцію, що амортизує, а також стабілізують. У кожному коліні є дві такі хрящові прошарку. У медицині їх називають латеральним і медіальний меніск. За формою вони схожі на півмісяці (видно на картинці).

Меніск в розрізі

 

Можна травмувати, як медіальний, так і латеральний меніск. Але поширеність травм неоднакова. Справа в тому, що медіальний меніск дуже жорстко «зафіксований» в колінному суглобі, тому його пошкодження зустрічаються часто. А ось латеральний меніск від природи більш рухливий, тому травмувати його складніше.

Що може викликати розрив меніска?

 

Найчастіше причиною стає різкі згинання колінного суглоба при його первинному зігнутому положенні або травми з підвивихи гомілки. Також меніск може постраждати при прямій травмі (наприклад, якщо вдаритися коліном об край стільця).

 

Якщо пошкодження меніска сталося, обов’язково звертайтеся до лікаря. Не варто сподіватися на самолікування! Адже кровопостачання в цій частині людського тіла слабке (не забуваємо, що меніски сформовані з хрящової тканини), причому краю менісків кровоснабжаются краще серединної частини. Отже, швидкість загоєння при ушкодженнях буде залежати від локалізації розриву. Але в будь-якому випадку зазвичай це відбувається дуже повільно.

 

Що може викликати розрив меніска

 

Травма меніска легко піддається діагностиці. Як правило, у пацієнта виникають сильні болі в коліні, а також «клацання» і «підклинювання». Якщо пошкодження дуже серйозне, може навіть бути «блокада» коліна (різке обмеження його рухів). Остаточно поставити діагноз «розрив меніска» допомагає МРТ-дослідження.

 

Оперативні втручання для лікування менісків за допомогою артроскопії для нашої клініки щодня. Проконсультуватися або записатися на оперативне лікування до провідних фахівців нашої клініки можна за телефонами. З радістю відповімо на всі Ваші запитання!

 

+38 (044) 209 0902,
+38 (067) 360 1155.

Запитати у хірурга-ортопеда